تاريخ : | | نویسنده : من

حتما" کسانی که به گربه های محله شان غذا میدهند با ایرادات و بهانه های بیموردی از طرف همسایگان محترم روبرو میشوند. از جمله : اینجا شده گربه دونی – من از گربه بــــدم میــآد، متنفــــرم – من بچه کوچک دارم – من میخوام حامله بشم یا آبست...ن شدم گربه را از ساختمان بیاندازید بیرون – زنم از گربه میترسه – اینها کثیفند همه جا را کثیف کردند – مگر حیاط ما باغ وحشه ؟ و کلی ایرادات بیمورد دیگر.

ایرادهای مردم و جوابهای شما :

ایراد : گربه ها بیماریزا هستند و با جمع کردن آنها دور و بر خانه ما مریض میشویم .

جواب : من همیشه از اینگونه افراد فوری میپرسیم (میشه لطف کنید بگوئیدرشته تحصیلات شما چیه؟) و اگر پزشک یا دامپزشک و رشته های مرتبط دیگر نباشد خواهم گفت : لطف کنید بیماریهائی که از گربه ممکن است بگیرید را برای من توضیح دهید .. و یا این بیماریزا بودن را شما از کجا شنیده اید ؟ از بقال سر کوچه؟ از خیاط؟ از همسایه؟ از دختر خاله؟ درهمه خانه ها کامپیوتر هست بروید خودتان روی سایت های معتبر سرچ کنید و ببینید این بیماریهای خطرناک اصلا" وجود خارجی دارند یا خیر ؟ ممکن است به شماجواب بدهند : پس این بیماریهای مشترک انسان و حیوان چیه که اینقدر در موردش حرف میزنند. بهشان جواب بدهید این بیماریها بیشتر آندسته است که از خوردن گوشت حیوان یا دستمالی حیوان کشته شده برای خوردن انسان را مبتلا میکنه (مثل الان که تب کریمه کنگو داره کلی مردم را از بین میبره ولی هیچکس نمیترسه و دست از خوردن گوشت حتی موقتا" بر نمیداره) نه ناز و نوازش یک گربه یا سگ.

ایراد : موی گربه ها باعث نازائی دخترهای جوان میشود و خیلی خطرناک است!!! درضمن ممکنه بره تو معده گیر کنه و یا بره تو ریه!!!!

جواب : این جمله نازائی از گربه به هیچ وجه در هیچ کجای دنیا غیر از ایران شنیده نمیشود و صحت ندارد. در بعضی موارد بیماری توکسوپلاسموز باعث یکبار سقط جنین در زن حامله میشود انهم درصورتیکه سیستم دفاعی بدنش ضعیف باشد..اما نازا نمیشود. سقط جنین به نوعی مربوط میشود به بیماری انگلی توکسوپلاسموز که این انگل در مدفوع بعضی گربه ها برای مدتی تخم گذاری میکند و به موی گربه هیچ ربطی ندارد. درضمن این بیماری اینقدرها وحشتناک و خطرناک نیست و براحتی قابل درمانه. ثانیا" در دنیای امروز ثابت شده بیشتر کسانی که به این بیماری مبتلا شده اند از طریق مصرف گوشت نیم پخته و یا دستمالی گوشت خام آلوده بوده نه دستمالی و خوردن مدفوع گربه!!! درضمن موی گربه اگر خورده بشه دفع میشه و به هیچ وجه نمیتونه از راه بینی داخل ریه انسان بشه

ایراد : گربه های ولگرد حیوانات وحشی هستند و محوطه ساختمان ما باغ وحش نیست که از آنها نگهداری میکنید !!!

جواب :‌ قرار دادن گربه ها در رده حیوانات وحشی کاملا" اشتباه و بی ربط است. گربه های خیابانی در اصل حیوانات خانگی آواره هستند که به دلیل جبر شما انسانها چاره ای ندارند جز زندگی کردن در خیابانها.

ایراد : گربه های خیابانی باعث انقراض نسل پرندگان میشوند (این جمله را از کفتر بازها زیاد میشنوید)

جواب :‌ درسته گربه ها گاهی از روی اجبار و برای سیر کردن شکم مجبور به شکار پرنده ها هستند ولی این انسانه که داره نسل پرنده ها را از بین میبره. برطبق اخبار نشنال جیوگرافی انقراض نسل پرندگان بییشر براثر از دست دادن زاد بوم و دخالت و فعالیتهای انسان است. برجهای مخابراتی نصب شده برای موبایل و تلویزیون و غیره در سال باعث مرگ ۵٠ میلیون پرنده میشود و حد اقل ۵٠ گونه در معرض خطر انقراض قرار دارند. درثانی مگر یکی از غذاهای اصلی خود شما مرغ نیست ؟! چرا شما حق خوردن پرندگان را دارید اما گربه ها نباید شکمشان را به نحوی سیر کنند؟!

ایراد : گرایش به نگهداری از حیوانات خانگی در منازل مسکونی بیشتر خاص غربی هاست و از نظر جامعه شناسی عمده ترین دلیل گرایش به آن در سالهای اخیر در ایران بویژه کلانشهرها ناشی از رواج زندگی به شیوه غربی در میان بعضی خانواده ها است ....

جواب : پس با اینوجود استفاده از هواپیما و قطار و اتومبیل های آخرین سیستم و کامپیوتر و موبایل و ساختن مترو ها و خلاصه اکثر وسائل زندگی پیشرفته که همه بدوا" ‌ در دنیای متمدن غرب اختراع و پایه ریزی شده فقط خاص غربی هاســــت... و نباید ایرانیان از اینگونه وسائل که ناشی از رواج زندگی به شیوه غرب است استفاده نمایند

ایراد :‌ روانشناسان ایرانی اعتقاد دارند: گریز از تنهایی ، شاید اولین و آخرین گزینه ای باشد که در ذهن افراد برای نگهداری حیوان شکل می گیرد.

جواب : ‌ در مملکتی که انسانها اکثرا" تغییر ماهیت داده اند و دوستی واقعی بندرت پیدا میشود و مردم کلا"‌ بدنبال تجملات و چشم و هم چشمی و .. هستند (اشتباه نشود در غرب اینگونه رفتار خیلی کمتر دیده میشود تا در کشور گل و بلبل ما)،‌ بعضی از انسانها زندگی با حیوان خانگی را به معاشرت های پوچ ترجیح میدهند. مگر اشکالی دارد ؟!!!

ایراد : خانواده هائی که از حیواناتی نظیر سگ و گربه نگهداری میکنند اغلب فرزندی ندارند و بجای آن از حیوان نگهداری میکنند

جواب : درکشورهای متمدن 85% خانواده ها در منزل مسکونی خود از سگ یا گربه نگهداری میکنند و بچه هائی که بدنیا میاورند در کنار این حیوانات بدون ترس از گرفتن کوفت و مرض بزرگ میشوند و خیلی هم از هموطنان ما سالم تر هستند. در کشورهای متمدن سگ و گربه جزئی از خانواده به حساب میایند و مردم بعد از ازدواج و بچه دار شدن آنها را با اردنگی به خیابان نمیاندازند (کاری که در مملکت ما از ترس مرض رواج دارد).

‌ایراد : بعضی ها گربه های خیابانی را به خانه آورده حمام میکنند و از آنها نگهداری میکنند.

جواب : مگر ایرادی دارد بجای پول دادن و خریدن حیوان وارداتی یک حیوان بدبخت و گرسنه خیابانی را نگهداری کنیم؟ این گربه های بدبخت هم سهمی از زندگی و این شهر دارند و خدا آنها را برای شکنجه شدن نیافریده است. چرا از ثروتمندانی که حیوانات حیات وحش را میخرند و در خانه نگهداری میکنند ایراد نمیگیرید ؟

ایراد: ایجاد مزاحمت ناشی از سرو صدای حاصل از وجود حیوان در واحدهای مسکونی آپارتمانی به ویژه سر و صدای ناشی از سگ در منزل و علاوه بر آن ناراحتی افراد جامعه به دلیل اعتقادات مذهبی موجب شده است نگهداری اینگونه حیوانات جزو نا هنجاریهای اجتماعی در ایران محسوب شده و دردسرهایی برای فرد نگهدارنده وحیوان و دیگر افراد ایجاد کند.

جواب : همه جور سر و صدا در واحدهای مسکونی از انسانها بلند میشود مزاحمت نیست ولی صدای پارس گاه به گاه یک سگ کوچک آپارتمانی همه چیز را بهم میزند (گربه که خوشبختانه هیچ صدائی از خودش در نمیاورد). پارتی های شبانه. موزیک بلند. دزدگیر ماشین های پارک شده در پارکینگ که آدمهای بی فرهنگ دزد گیر را روشن میگذارند و میروند طبقه ۵ میخوابند و طبقات زیر باید با صدای گوشخراش آنها از خواب شب محروم شوند... بوق زدن های بیمورد . صدای جیغ و داد بازی کردن بچه ها در ساعات مختلف .. اینها هیج کدام مزاحمت و ناهنجاری برای دیگران نیست و فقط نگهداری از یک سگ و یا گربه دردسر ساز است ؟؟؟؟

ایراد : از نظر فقهی نگهداری حیواناتی مثل سگ و گربه در خانه امری مزموم و ناپسند شمرده میشود و با اینکه در دین اسلام مهربانی با حیوانات توصیه شده ولی منظور حیوانات خانگی از قبیل کبوتر و مرغ و خروس بوده است ...

جواب : این یکی را خودتان قضاوت کنید.. ما نشنیده بودیم مرغ و خروس و کبوتر را کسی در آپارتمان نگهداری کند !!! از نظر ففهی کمی بیشتر مطالعه کنیدو به گفته یک یا دو نفر اتکا نکنید.

برچسب‌ها: برگرفته از سایت دیده بان گربه های ایران

  • قالب وبلاگ